• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Při chemickém pokusu v Hradci Králové se těžce popálily dvě dívky

    Královéhradečtí kriminalisté ukončili vyšetřování nevydařeného chemického pokusu na jedné z místních škol, při kterém se těžce popálily dvě nezletilé dívky. Policie případ předala státnímu zástupci s návrhem na podmínečné zastavení stíhání ženy, která pokus prováděla. Informoval o tom policejní mluvčí Martin Stránský. Policie obvinila osmapadesátiletou ženu z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

    „Byly splněny zákonné podmínky pro podání návrhu na podmínečné zastavení trestního stíhání. Mezi podmínky obecně patří například to, že obviněný se k činu doznal, projevil lítost, nahradil způsobenou škodu nebo uzavřel dohodu s poškozenými,“ řekl bez dalších detailů Stránský.

    Neštěstí se stalo loni v listopadu v jedné základní škole v Hradci Králové při zájmovém kroužku mimo vyučování. Obviněná žena předváděla v místnosti chemický pokus, takzvané Faraonovy hady, který se konal na více stanovištích. Při jednom z pokusů k očekávané reakci nedošlo, proto se žena snažila pokus zopakovat, přičemž podle policie nedodržela podmínky a návod výrobce hořlavé kapaliny. „Při dolévání jedné z látek došlo k explozivnímu hoření s následným výstřikem látky z hrdla lahve, která potřísnila blízko stojící dvě nezletilé dívky,“ uvedla na webu policie.

    Dívky utrpěly těžké popáleniny a skončily v nemocnicích. Rozsah zranění zdravotníci s odkazem na věk dětí nekomentovali. Podle hasičů nešlo o výbuch, požár byl uhašen ještě před jejich příjezdem.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte
    6.7.2026
    Královéhradecký kraj

    Lidé na Trutnovskou budou bez teplé vody