Při požáru dílny a domu na Písecku se popálil majitel. Škoda je dva miliony korun

4.12.2021
Jiří Bydžovský

Škoda dva miliony korun vznikla po požáru dílny a obytné části stavení v obci Nemějice na Písecku. Záchranáři ošetřili majiteli popáleniny a převezli ho do nemocnice. Požár se z dílny rozšířil i na obytnou část. Příčinu požáru hasiči vyšetřují. Hořet tam začalo v pátek kolem půl třetí odpoledne.

„Hořelo stavení v obci Slabčice, která je částí Nemějic. Požár začal v pátek před 14:30. Když přijely první jednotky, hořela dílna, která stavebně navazovala na obytnou část stavení, v plném rozsahu“ uvedla Vendula Matějů,mluvčí jihočeských hasičů.

A požár se rychle šířil střechou právě nad bytovou část. Pro majitele, který se snažil požár uhasit, musela být povolána zdravotnická záchranná služba. „ Majiteli ošetřili zdravotníci popáleniny a i kvůli tomu, že se možná nadýchal zplodin, ho odvezli do nemocnice,“ uvedla mluvčí.

Zasahující hasiči okamžitě zahájili hasební práce, bylo zřízeno čerpací stanoviště pro dodávku dostatečného množství vody na požářiště.Hasiči museli všechny části střechy, která se propadla do obytné části, rozebrat a dohasit. Velitel zásahu si vyžádal z Písku osvětlovací balon a další baterie do termokamery. „Jen tak bylo možné nalézt i případná skrytá ohniska požáru,“ řekla Matějů.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Milevska, Týna nad Vltavou a několik jednotek dobrovolných hasičů. Co bylo příčinou požáru hasiči stále vyšetřují.

Zdroj:vz/hzsNepřehlédněte