Primátorka Karlových Varů podepsala memorandum o budoucí koalici

27.9.2022
Roman Kořinek

Dnes odpoledne podepsala primátorka Karlových Varů Andrea Pfefer Ferklová (ANO) společně se zástupcem hnutí Karlovaráci Miroslav Vaňkem a zástupci koalice SPOLU Jiřím Vaněčkem, Vladimírem Melicharem a Lukášem Otysem Memorandum o společném postupu při sestavování koalice.

Memorandum je vyjádřením ochoty všech zúčastněných stran vést další jednání vedoucí k brzkému sestavení vládnoucí koalice Statutárního města Karlovy Vary. Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová, která město vedla uplynulé čtyři roky, zahájila jako suverénní vítěz voleb jednání s druhým a třetím v pořadí. Ve vyjednávacím týmu byl i první náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Oba zástupci vítězného hnutí ANO od začátku avizovali, že se chtějí setkat se všemi politickými subjekty, které se dostaly do zastupitelstva města. Prioritně ale chtěli upřednostnit spolupráci s politickými subjekty, která fungovala v uplynulém čtyřletém období, což se také stalo.

„Memorandum předpokládá radu města o 9 členech, složenou podle následujícího klíče – vítězné hnutí ANO šest členů rady z toho primátorské křeslo a dva náměstci, Karlovaráci – dva členové rady, z toho jeden náměstek a koalice SPOLU jeden uvolněný člen rady,“ uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Zdroj: vz/mmkvNepřehlédněte