Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB

10.8.2020
Jan Štoll
Další fotky

Museum Kampa a Nadace Jana a Medy Mládkových každý rok připomíná památku právničky a poslankyně Milady Horákové, která se stala obětí justiční vraždy komunistického režimu ve vykonstruovaném soudním procesu. Výstava byla letos přístupná zdarma ve venkovních prostorách, aby se s ní mohlo seznámit co nejvíce lidí.

„Někdo nám v noci zničil výstavu připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let,“ oznámil Jiří Pospíšil šéf pražské TOP09, který je předsedou Nadace Jana a Medy Mládkových.

„Udělal jsem už hodně výstav, tohle se mi stalo poprvé. Třicet let po pádu komunismu. Na fotkách je vidět, že neporušen zůstal panel o vyšetřování a příslušnících StB,“ všímá si historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek, který výstavu koncipoval jako poctu všem obětem procesu.

Právě Státní bezpečnost (StB) byla politická policie pod kontrolou KSČ a sloužila k likvidaci protivníků komunistického režimu.

„Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ dodal Jiří Pospíšil.

„Policisté se zabývají poškozením několika komponentů výstavy v parku Kampa. Celou událost prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu Poškozování cizí věci,“ potvrdila Policie ČR.

Škoda je předběžně odhadována na několik desítek tisíc korun.

FOTO: Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB

Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - ZNICENA VYSTAVA KAMPAPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - pospisilPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - EfCmX0VXgAIXbwJPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - EfCmX0VXgAIXbwJPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - EfCmX0bXsAAfY6G
Další fotky
Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - josef urválekPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - vystava horakova


Nepřehlédněte