Přívěsné vozíky budou mít na veřejných parkovištích v Českých Budějovicích stopku

20.1.2022
Jiří Bydžovský

Reklamní poutače na přívěsných vozících za auty na městských parkovištích jsou trnem v oku mnoha řidičů. Zabírají tolik potřebná parkovací místa. České Budějovice proto zakážou řidičům parkovat na městských veřejných parkovištích s takovým přívěsem. Odbor dopravy a silničního hospodářství českobudějovického magistrátu upraví provoz parkovišť a nechá je osadit novým dopravním značením. Změna se dotkne čtyř parkovacích ploch.

Zákaz vjezdu motorových vozidel s přípojným vozidlem bude platit na parkovištích Senovážné a Mariánské náměstí, Jírovcova a Na Dlouhé louce. „Řidiči často upozorňovali, že na těchto parkovištích dlouhodobě stojí přívěsné vozíky s připevněnou reklamou, nebo vozíky odtahové služby a blokují místa k parkování,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec /HOPB/.

Problém může nastat například na Mariánském náměstí. Vjezd na tamní parkoviště řídí závory . „Při projíždění pod závorou na Mariánském náměstí by mohlo dojít k tomu, že se sklopí dřív a auto s vozíkem uvízne v půlce vjezdu a dojde nejen k poškození přívěsu, ale i k technické závadě na závorovém systému,“ dodává Moravec.

Nová úprava na městských parkovištích začne platit od 1. února 2022.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte