• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Pro každého něco. Jarní výstavy v mladoboleslavském Škoda Muzeu

  22.3.2023
  Fefík

  Škoda Muzeum sídlí v autentických prostorách, kde se od počátku minulého století do roku 1928 vyráběly automobily Laurin & Klement / Škoda. Kromě stálé expozice je do 5. května k vidění i obsáhlá výstava mapující vývoj karoserií mladoboleslavské značky.

  Škoda Muzeum sídlí v autentických prostorách, kde se od počátku minulého století do roku 1928 vyráběly automobily Laurin & Klement / Škoda. Kromě stálé expozice je do 5. května k vidění i obsáhlá výstava mapující vývoj karoserií mladoboleslavské značky.

  Na jaro 2023 jsou pro návštěvníky připraveny nové výstavy k 20. výročí závodního vozu Škoda Fabia WRC a 25leté novodobé kariéře legendy Škoda Octavia Combi. Ve Škoda Muzeu si na své přijde každý – i díky přehlídce malovaných filmových klapek Zlín Film Festivalu.

  20 let vozu Škoda Fabia WRC
  V sezoně 2003 se na tratích světového šampionátu poprvé objevila Škoda Fabia WRC. Až do sezony 2007 startovali s celkem 24 exempláři jezdci továrního týmu Škoda Motorsport a později soukromých stájí. Nástupnické soutěžní speciály na bázi dalších generací řady Fabia nasbíraly tisíce trofejí. Původní Škoda Fabia WRC spolu s infopanelem přinášejícím řadu zajímavých fotografií a informací je k vidění v depozitáři prototypů a sportovních vozů do konce června 2023.

  25 let vozu Škoda Octavia Combi
  V úterý 3. března 1998 se otevřely brány prestižního autosalonu v Ženevě, dějiště světové premiéry novinky Škoda Octavia Combi. Tento evergreen se během následujících 25 let v řadě zemí propracoval mezi nejúspěšnější automobily své kategorie. Aktuální čtvrtá generace nabízí i elektrifikované verze plug-in hybrid iV, mild-hybrid e-TEC a řadu dalších moderních technologií. Ve Škoda Muzeu je od 1. března do 17. května k vidění nejen původní Octavia Combi z 60. let, ale hlavně zástupci všech čtyř novodobých generací, včetně předprodukční studie z podzimu 1997.

  Spolužáci z akády. Mladoboleslavská Galerie Sbor českých bratří otevírá po zimě své brány

   

  Salon filmových klapek
  K tradičním a nejen mezi dětskými návštěvníky oblíbeným projektům Škoda Muzea patří již 26. ročník výstavy malovaných filmových klapek. Ty vznikají u příležitosti Zlín Film Festivalu. Škoda Auto je dlouholetým hrdým partnerem tohoto mezinárodního festivalu filmů pro děti, největší akce svého druhu na světě. Filmové klapky jsou do 26. března vystaveny v Rodném domě Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích, mladoboleslavské Škoda Muzeum je bude hostit mezi 28. březnem a 13. dubnem.

  Historický vývoj karoserií vozů L&K / Škoda
  Do
  5. května se mohou návštěvníci vydat po stopách více než stoleté tradice vývoje a výroby automobilů mladoboleslavské značky, tentokrát ilustrované proměnami karoserií jejích známých i méně známých modelů. Kromě atraktivních fotografií nebo unikátních artefaktů výstava představí zajímavé exponáty Škoda 6R ve stavu částečné renovace, Škoda Rapid OHV zvaný Dálnicový, celokovové konstrukce vozů Škoda 1200 a 1201 nebo repliku soustavy vozu Škoda 100 s parní raketou, účastníka prvních crash testů z doby před půl stoletím. K vidění je také názorný řez současným automobilem Škoda Octavia.

  Zdroj: Pavel Šubrt, SM Mladá Boleslav  Nepřehlédněte