Pro lidi v nouzi se v Mladé Boleslavi otevře sociální šatník

11.5.2022
Redakce

Sociální šatník v Mladé Boleslavi mohou od pondělí využívat všichni lidé v nouzi, dosud sloužil pouze ukrajinským uprchlíkům. Z dočasné humanitární sbírky v hotelu Věnec vznikla nová sociální služba. Pro oblečení, hygienické potřeby nebo trvanlivé potraviny sem mohou přicházet lidé, kteří se prokážou některým z dokladů o pobírání příspěvku nebo dávky, případně doporučením sociálního odboru magistrátu.

„Humanitární sbírka vznikla až v souvislosti s konfliktem na Ukrajině, předtím zde nic takového nebylo. Postupem času vznikl nápad na to, aby se z pouhé dočasné sbírky vytvořila de facto nová sociální služba nejen pro válečné uprchlíky, ale pro kohokoliv sociálně slabého. Jde skutečně jen o dary od lidí a firem,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková. Momentálně podle ní v šatníku nejvíce chybí jarní a letní věci a boty.

Lidé se musí pro využívání tzv. ošatníku zaregistrovat. Odnést si věci může každý, kdo se prokáže rozhodnutím úřadu práce o přidělení příspěvku na živobytí, doplatku na bydlení, příspěvku na bydlení, přídavku na dítě nebo přidělení dávky mimořádné okamžité pomoci, případně písemným doporučením odboru sociálních věcí mladoboleslavského magistrátu. Drobné zboží, jako je spodní prádlo nebo trička, si mohou vybrat jednou za měsíc, věci typu bund nebo bot pouze jednou za tři měsíce.

Ošatník je pro dárce i lidi v nouzi otevřen v pracovní dny od 9:00 do 17:00 v hotelu Věnec na Staroměstském náměstí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte