Pro zimní sporty jsou na Lipně ideální podmínky. O víkendu přibudou další sjezdovky

20.1.2022
Jiří Bydžovský

V jihočeském skiareálu Lipno panují ideální podmínky. Nic nebrání tomu užít si další dny plné zimních sportů. O víkendu přibudou další otevřené sjezdovky a soutěživí lyžařští závodníci si jistě nenechají ujít další z oblíbených lipenských závodů. V neděli se pak mohou všichni těšit na loutkový ateliér a pohádku. Za sportem bude brzy možné vyrazit i na zamrzlé jezero. Dlouhodobé teploty pod bodem mrazu pomohly zesílit led a celá hladina pomalu zamrzá. Nyní ale ještě není bezpečné na led vstupovat.

„Na sjezdovkách ve Skiareálu Lipno leží 70 cm technického i přírodního sněhu a celkové podmínky pro lyžování jsou skvělé. Aktuálně je každý den upraveno celkem 7 km sjezdových tratí. V sobotu se k otevřeným sjezdovkám přidá ještě sjezdová trať Promenádní, v neděli k ní přibyde i sjezdovka K Yettimu a s ní i měřený slalom. K dispozici tak bude celkem osm kilometrů perfektně upravených sjezdovek, na kterých si všichni zasportují a užijí, třeba právě na měřeném slalomu, spoustu legrace,“ říká tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

V provozu jsou všechny čtyři lanové dráhy i pojízdné koberce ve výukovém hřišti Foxpark. V něm se každý den učí malí i velcí lyžaři začátečníci prvním krůčkům a sjezdům.  „Rodiče mohou využít letošní novinku, kterou je večerní trénink s instruktory, a zlepšit si tak techniku a styl. Ve vypsaných termínech se tato výuka koná při večerním lyžování, které je v provozu denně od 18 do 21 hodin. Další z letošních novinek je také večerní lyžování v ceně celodenního skipasu. Hodina lyžování tak vyjde na méně korun, než tomu bylo dříve,“uvedla Kneiflová.

Ke sportování na Lipně lákají nejen svahy ale také okolní příroda. Dobré sněhové podmínky nabízí běžkařský areál Běžky Pasečná, kde pravidelně upravují tratě a mají k dispozici také prostory k parkování i sociální zázemí. Také hladina Lipna pomalu zamrzá a síla ledu je čím dál tím větší. Zatím však není bezpečné na něj vstupovat.

Zdroj:vzNepřehlédněte