Prosečská rozhledna je oázou klidu, teď i hudby. Zahrají Mňága a Žďorp i Xavier Baumaxa

3.6.2021
Fefík

„Mnozí si pamatují popularitu chaty v předrevolučních dobách. Byla oblíbeným výletním místem, o sobotách tam  hrávaly country kapely a pravidelně se konal hudební festival Godyho memoriál. Dnes je tu velmi pěkná nová restaurace s výhledem do údolí, ale vzpomínky na bývalou chatu jsou pro pamětníky stále živé,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně libereckého hejtmana.

A muzika se sem vrátí.

V pátek v chatě zahraje kapela Znouzectnost, v sobotu a v neděli Mňága a Žďorp, 10. června písničkář Xavier Baumaxa a 13. června skupina Prago Union.

Dva muži, kteří učinili Jablonec jedinečným. Po letech se zase potkávají!

Rozhledna má bohatou historii. Původní dřevěná šestimetrová věž postavená

v roce 1892 Německým horským spolkem nevydržela roku 1901 zásah blesku. Rozhlednu vybudovanou v roce 1908 Jabloneckým horským spolkem podle projektu architekta Rudolfa Hemmricha zase strhl silný vítr roku 1921.

Turistickou chatu na hřebeni postavil v roce 1928 Konrád Hübner a Jablonecký Horský spolek k ní roku 1932 přistavěl rozhlednu novou, tentokrát kamennou, opět podle projektu Rudolfa Hemmricha. Po vystoupání po 105 schodech do výšky 28 metrů lze spatřit na protějším kopci rozhlednu Císařský kámen, zauhlovací věž ve Vratislavicích nad Nisou, Ještěd, Liberec, ale také část Jablonce nad Nisou.

Zdroj: Turistické informační centrum v Jablonci nad NisouNepřehlédněte