Autobusy na Teplicku převezme nový dopravce, kraj ušetří 20 milionů

1.12.2020
Adéla Přibylová
„Dopravce bude dopravu zajišťovat na základě podání nejvýhodnějších cenových nabídek ve dvou výběrových řízeních,“ uvedla Markéta Voleníková z krajského odboru dopravy. „Nové smlouvy mají nižší cenu než současný provoz. Autobusovou dopravu na Teplicku momentálně obstarává společnost Arriva City. Ta tak bude zajišťovat dopravní obslužnost ve zmíněném regionu až do konce listopadu 2021,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk.

Roční úsporu podle aktuálních cen obou dopravců kraj odhaduje zhruba na dvacet milionů korun. Nový dopravce ČSAD Slaný vyhrál výběrová řízení s cenou 39,71 Kč/km v oblasti Teplicko a 40,97 Kč/km v oblasti Příměstská doprava Teplice, kde budou jezdit velkokapacitní vozidla. Nový dopravce má rok na přípravu vozového parku a zajištění personálu.

Autobusové ikoně českých silnic postavili v Rusku pomník

V Ústeckém kraji zastupitelé v květnu 2017 schválili zřízení krajského autobusového dopravce. Založením vlastního dopravního podniku samospráva reagovala na potíže v autobusové dopravě v souvislosti s tehdejším vládním nařízením o zvýšení platů řidičů. Dopravce DSÚK (Dopravní společnost Ústeckého kraje) nyní zajišťuje dopravu v sedmi oblastech, Autobusy Karlovy Vary v pěti oblastech.

Dopravu v oblasti Lounsko-západ zajišťuje společnost Arriva City a na Podbořansku společnost Autobusová doprava Podbořany. V části okresu Louny končí 30. ledna 2021 smlouvy s dopravci Arriva a Autobusová doprava Podbořany. „I tyto dvě oblasti od 1. února 2021 převezeme DSÚK na základě platné desetileté smlouvy,“ uvedla Voleníková.

Plynulejšího průjezdu Bílinou na Teplicku se řidiči dočkají ještě letos, slibují silničáři

Dopravci Autobusy Karlovy Vary končí smlouvy na provozování dopravy v oblastech Šluknovsko, Mostecká pánev, Chomutovsko a Kadaň a Žatec k 30. červnu 2022. „U linek oblasti Vejprtska je předpoklad provozu stávajícího dopravce Autobusy Karlovy Vary do nástupu nového dopravce, který vzejde z veřejné soutěže vypsané v letošním prosinci nebo lednu příštího roku,“ řekla Voleníková.

S přispěním ČTKNepřehlédněte