Soutěž programátorů Jihočeský hackathon trvala 48 hodin. Vyhrál projekt Kopni ježka

18.10.2021
Jiří Bydžovský

Týmová soutěž pro programátory a další odborníky proběhla o víkendu. Jejich úkolem bylo využít poskytnutá data nebo informace a pomocí moderních technologií vyřešit konkrétní problémy. Například v oblasti cestovního ruchu. Odborná porota nakonec vybírala ze šesti unikátních nápadů, které víc než čtyřicet účastníků zpracovávalo během celého víkendu.

„První tři místa obsadily projekty, které porota ocenila díky jejich úrovni, reflexi současných trendů a využití dat od občanů i státních institucí. Vítězem se stala skupina programátorů společnosti Brilo Team s projektem Kopni ježka ,“ řekl za organizátory Petr Meškán. Jednalo se o interaktivní aplikaci, která se věnuje cestovnímu ruchu. Spojuje výlety za poznáním, prvky rozšířené reality a vzdělávání.

„O vítězství Brilo Teamu rozhodla kombinace interaktivnosti nápadu a výuky a také možnosti jejího dalšího komerčního využití,“ říká k vítězi předseda poroty Ondřej Klega. Cenu za druhé místo získala parta ze společnosti GoPay, která přišla s nápadem na lokální kryptoměnu Budcoin. Jde o neziskovou aktivitu na podporu turistického ruchu a lokálního obchodu.

„Na třetím místě skončil tým ze sdílených kanceláří COWO v Českých Budějovicích.Ten připravil řešení s názvem Pikador, které zpřístupní otevřená data nejen od státních institucí do využitelné a přívětivé podoby s cílem jejich využití pro veřejnost, při řešení občanských problémů i byznysu,“ dodal Meškán.

„Jsem víc než spokojený. Jihočeský hackathon měl velkou účast. Vzniklo šest unikátních nápadů na řešení problémů, které trápí občany Českých Budějovic. Po této zkušenosti budeme rádi hackathon opakovat například každé dva roky, aby bylo dostatek času na sbírání dalších témat,“ dodává Tomáš Kocifaj, organizátor Jihočeského hackathonu.

Vítězové se zavázali finanční výhru využít na dobročinné účely. Tým ,který skončil na třetím místě, věnuje svých 10 000 Kč  na stavbu Arpida + kampusu životních příležitostí .

Jihočeský hackathon začal v pátek v podvečer a o vítězích se rozhodovalo po prezentaci projektů v neděli odpoledne. Někteří programátoři spali během dvou dnů jen 5 hodin. „Většinu času využily týmy k práci, i když v sobotu večer byl v kancelářích čas i na zábavu, předávání zkušeností a nápadů. Kromě účastníků z jižních Čech přijeli také odborníci z Moravy a nebo třeba z Mostu,“ dodal Petr Meškán.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte