První lyžování na Lipně přilákalo desítky lidí, na Zadov se vydali běžkaři

5.12.2021
Jiří Bydžovský

Desítky lidí dnes přilákal skiareál Lipno, který nabídl první lyžování v nové sezoně. Otevřel novou sjezdovku Lipenská. Kolem stovky lidí zamířilo dnes také do skiareálu Kvilda. Provozovatelé středisek kontrolovali očkování nebo prodělaný covid-19, problémy nebyly. Desítky lidí se vydaly na běžky na šumavském Zadově.

„První den provozu je radostný. Radostní jsou naši lidé, že můžou být v práci a nebudou muset řešit existenční otázky jako vloni, kdy jsme to společně zvládli, ale pro všechny to bylo hrozně náročné. Radostné je to pro všechny, kteří si to přijeli užít, lyžařů je tady už kolem padesátky. Žádné fronty. Asi se nedalo čekat, že tady bude narváno, ale zájem lidí je patrný a všichni si užívají, že po dvou letech můžou konečně vyrazit zpátky na lyže a nemusí jenom bobovat a skialpovat,“ řekl generální ředitel areálu Matěj Kratochvíl.

Covidové doklady kontrolovali pracovníci střediska na pokladně, kde se prodávaly skipasy. Lyžaři byli připravení. „Mám očkovací certifikát, nemám s tím žádný problém. Jezdím sem každý rok, mám to kousek, pětadvacet kilometrů. Je to kraťoučké, ale na začátek  docela dobré,“ řekl osmatřicetiletý Lukáš Kůta z Dolního Dvořiště.

Lipenský areál nabídl na první letošní lyžování jednodenní skipas pro dospělého za 600 Kč. V hlavní sezoně bude za 1060 Kč. Sjezdovku Lipenská chtělo středisko otevřít v sezoně 2019/2020. Kvůli špatným sněhovým podmínkám to však muselo odložit. V minulé sezoně pak zůstal areál kvůli koronaviru zavřený.

Kolem sto až 150 lidí zamířilo dnes do skiareálu Kvilda. Jezdil tam vlek na pravé straně sjezdovky, kde leželo 40 až 50 centimetrů převážně technického sněhu. „Zájem je velice pěkný, ale není to jako plná sezona, proti ní tak zhruba třetinový. Vydařilo se to, je krásný sníh, hladce jde vše včetně kontrol opatření,“ řekl za areál Richard Jirouš.

Desítky lidí přijely o víkendu s běžkami na Zadov. Provozovatelé upravili 1. prosince čtyři kilometry běžeckých tras, znovu pak v pátek. „Vydrželo to. Byla spousta lyžařů,“ řekl za areál Petr Vondraš.

Zdroj:čtkNepřehlédněte