První pacienti s covidem-19 se stěhují do nejdeckého Rehosu

19.10.2020
Martin Solar

Do Rehosu kraj stále hledá minimálně deset sester bez specializace a dobrovolníky, kterých je potřeba 15, na další práce související s péčí o pacienty. „Podařilo se zajistit již pár dobrovolníků přes společnost Instand, teď se připravuje jejich zapojení. Stále ale hledáme další,“ řekla Pavlíková. Zástupci kraje jednali minulý týden s předsedou Svazu léčebných lázní ČR Eduardem Bláhou a krajským šéfem Asociace hotelů a restaurací ČR Janem Kronikou o možnosti oslovit zdravotní sestry pracující v lázeňských zařízeních. Jejich zapojení se podle Pavlíkové zatím domluvit nepodařilo.

V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pištejové má zařízení k dispozici už nyní 34 lůžek. „Pro covidové pacienty máme připraveno 34 lůžek, dalších 32 bylo původně určeno pro klienty z Domova pro seniory v Perninku, ty by se teď tedy po dovybavení prostor rovněž využily pro lidi s nákazou. Celkem bude mít covidové centrum 66 lůžek,“ řekla Pištejová.

Do Rehosu v listopadu měli stěhovat někteří klienti nedalekého domova pro seniory v Perninku kvůli špatnému stavu budovy. Podle statika je ale možné stěhování odložit na leden příštího roku, uvedl hejtman Petr Kubis. „Díky tomu můžeme prostor využít pro pacienty nemocné covid-19, kteří zde budou mít kyslík a další potřebné vybavení,“ dodal Kubis.

Zájemci, kteří by chtěli pomoci v péči o pacienty, mohou napsat na e-mail [email protected] nebo volat na telefonní číslo 607 047 350 v pracovní dny od 07:00 do 18:00.Nepřehlédněte