Prvním soupeřem Energie v přípravě na extraligu je pražská Sparta

3.8.2021
Roman Kořinek

„Je to pro mě obrovská čest, že mohu být v tomto týmu kapitánem. Zároveň musím přiznat, že je to i velký závazek, protože jsem kapitánské céčko převzal po dlouholeté opoře Karlových Varů Václavu Skuhravém. Budu se snažit navázat na jeho práci a věřím, že letos uhrajeme solidní výsledek,“ říká Tomáš Vondráček, kterému budou dělat asistenty Lukáš Pulpán a Tomáš Rachůnek.

Všichni tři se stejně jako celý tým Energie těší na dnešní duel. Po dlouhé pauze si totiž zahrají zápas, který budou moci sledovat diváci. Ti ostatně chyběli téměř v celé loňské sezoně, kdy se Energii vcelku dařilo. To samé se dá říci i o dnešním soupeři karlovarského týmu pražské Spartě. Ta vyhrála základní část extraligy, ale titul ji opět nebyl dopřán, když prohrála semifinálový boj s Libercem.

Celkem Energii čeká v přípravě deset utkání, ze kterých pět odehraje na ledě svých soupeřů a pět v domácí KV Aréně. Tam se poprvé představí ve čtvrtek, kdy bude hostit mužstvo Vervy Litvínov.

„V přípravě si myslím, že jde o výsledky až ve druhé řadě. Samozřejmě chceme vyhrát každé utkání, ale bude to hlavně o hledání nejlepší možné sestavy tak, abychom byli dobře připraveni na začátek nové sezony. Přišli nám někteří noví hráči, které chceme vidět, chceme dát prostor i mladším hráčům. O výsledky a o body půjde hlavně až od 10. září,“ říká asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Dnešní duel na ledě pražské Sparty se hraje od 17 hodin. Čtvrteční zápas proti Litvínovu začne na karlovarském ledě v půl šesté večer.

Zdroj: vzNepřehlédněte