• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Psychiatrická nemocnice Kroměříž hledá nové zaměstnance, velká část personálu dala výpověď kvůli neshodám s ředitelem

  1.6.2023
  Doris Drienová

  Psychiatrická nemocnice Kroměříž hledá čtyři nové primáře a jednoho psychiatra. Slibuje náborový příspěvek až 1,6 milionu korun. Inzeráty zveřejnila na svých webových stránkách. Část zdravotníků po sporech s ředitelem Pavlem Polákem podala ve středu výpověď.

  Ministerstvo zdravotnictví, které je zřizovatelem nemocnice, vyřešení situace předpokládá během dnů. Ředitelovo vyjádření se novináři snaží získat.

  Psychiatrická nemocnice v inzerátech hledá primáře či primářku adiktologického oddělení, dále dětského a dorostového psychiatrického oddělení, gerontopsychiatrického a také psychiatrického oddělení. Nabízí náborový příspěvek 1,2 až 1,6 milionu korun. Dále zařízení shání lékaře s atestací z oboru psychiatrie, zájemcům slibuje příspěvek 800.000 korun. Kromě příspěvku nemocnice láká lékaře nabídkou pronájmu služebního bytu, šesti týdnů dovolené a možností podílet se na dalším směřování nemocnice.

  V nemocnici ke konci května podala výpověď polovina ze 12 primářů a primářek, 11 z 19 atestovaných lékařů a tři z osmi atestovaných klinických psychologů. Nespokojení lékaři v prohlášení uvedli, že ředitel nemocnice Polák neodbornými zásahy vstupuje do léčebného procesu a jeho přístup k psychiatrii představuje přímé ohrožení péče o pacienty. Dodali, že už vyčerpali všechny možnosti řešení situace jak uvnitř nemocnice, tak s ministerstvem zdravotnictví.

  Ministerstvo zdravotnictví na dotaz ve středu odpovědělo, že o situaci ví. Péče o pacienty není podle mluvčího ministerstva Ondřeje Jakoba ohrožena a vyřešení situace předpokládá během dnů.

  Psychiatrická nemocnice v Kroměříži se specializuje na léčbu všech typů duševních onemocnění a psychických poruch. Podle výroční zprávy za rok 2021 zařízení disponuje 900 lůžky.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte