Radotínské zahradnictví znovu ožije. Komu bude sloužit?

14.3.2018
Andrea Cerqueirová

Vedení radotínské radnice se už v roce 2015 obrátilo na Státní pozemkový úřad, kterému stát svěřil hospodaření, o prověření možnosti bezúplatného převodu do majetku hlavního města (které s tím souhlasilo) a svěření do správy městské části Praha 16. Podle slov radotínského starosty Karla Hanzlíka se rozběhlo značně komplikované vyjednávání se státem, který trval pouze na koupi budovy, a to po zahájení řádného privatizačního projektu schváleného vládou a realizovaného ministerstvem financí.

Kinem v Radotíně prošla historie. Kteří významní herci ho navštěvovali?

Vláda projekt schválila v srpnu 2017, kupní smlouva byla podepsána v lednu 2018. Fyzické předání objektu se podle slov starosty uskutečnilo letos 1. března. „Konečně budeme moci odstranit chátrající, nevzhledné konstrukce skleníků a pokračovat v kultivaci prostoru. Rovněž budou zahájeny, v součinnosti s místním skautským oddílem, který bude objekt a přilehlý pozemek využívat pro svoji činnost, práce na rekultivaci objektu a blízkého okolí,“ uvedl Hanzlík. Areál navazuje na bezprostřední okolí základní školy, gymnázia, je blízko řeky.

FOTO: Radotín – bývalé zahradnictví

Radotín – bývalé zahradnictví - Bývalé radotínské zahradnictví_ 5 – zdroj foto mcpraha16.czRadotín – bývalé zahradnictví - Bývalé radotínské zahradnictví_ 4 – zdroj foto mcpraha16.czRadotín – bývalé zahradnictví - Bývalé radotínské zahradnictví_ 3 – zdroj foto mcpraha16.czRadotín – bývalé zahradnictví - Bývalé radotínské zahradnictví_ 2 – zdroj foto mcpraha16.czRadotín – bývalé zahradnictví - Bývalé radotínské zahradnictví_ 1 – zdroj foto mcpraha16.cz

V Liboci vniká nový rybník Terezka. Jaké další zajímavosti ukrývá obora Hvězda?

 Nepřehlédněte