Řady pražské policie rozšířil mistr světa v silovém trojboji

22.11.2021
Jaroslav Svoboda

Řady pražské policie se rozrostly o nebývalého člena, tím je teprve dvaadvacetiletý Filip Rotter. Ten vybojoval dvě zlaté medaile v silovém trojboji a nový světový rekord v mrtvém tahu na MS GPC 2021 v polské Pabianice.

Předposlední říjnový týden se v polské Pabianice uskutečnilo mistrovství světa v silovém trojboji – powerliftingu. Prestižního podniku v silovém dřepu, bench a mrtvém tahu se zúčastnili borci z celého světa. Nechyběl mezi nimi ani pražský policista Filip Rotter z oddělení hlídkové služby Praha II. Vzhledem k jeho věku pro něj začala soutěž ve středu v kategorii Junior do 23 let ve váhové kategorii do 90 kg.

Milovičtí mohou při cestách vlakem využít novou cyklověž u nádraží

V průběhu dne se postupně probojovával pořadím až na první místo, kdy posledním pokusem v mrtvém tahu navíc urval nový světový rekord v podobě neuvěřitelných 330kg. Po dvoudenním odpočinku se nový mistr světa zúčastnil nedělního klání v singl disciplíně, a to opět v mrtvém tahu. Ani v neděli nenašel přemožitele, i přesto, že se dobrovolně posunul do vyšší váhové kategorie. I tak se mu podařilo obhájit středeční zlato.

Ve výsledku si z MS GPC 2021 přivezl dvě zlaté medaile a dva poháry za absolutní umístění ve dvou závodech. Navíc vytvořil nový světový rekord v mrtvém tahu 330kg.

V sobotu 6. listopadu pak proběhl další závod, tentokrát Mistrovství České republiky v mrtvém tahu v Hošťálkové. I z něho si nadějný policista přivezl dvě zlaté medaile. Jednu za vítězství ve své kategorii a druhou jako absolutní vítěz v kategorii JUNIOR.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte