Rána do hlavy a ukradená peněženka. Žena svérázně vyřešila nezájem partnera

3.6.2021
Redakce

„Žena měla už nějakou dobu problémy se svým přítelem, který jí věnoval málo pozornosti. Rozhodla se, že jeho pozornost upoutá, ale vybrala si nevhodný způsob. Oznámila mu, že při vystupování z trolejbusu ji někdo udeřil do hlavy a ukradl jí batoh s klíči a peněženkou, v níž měla mít 2 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Přítel ženy loupež oznámil policistům. „Na místo vyrazili policisté z obvodního oddělení, kriminalisté společně s kriminalistickým technikem, po pachateli pátral policejní psovod i policisté z pohotovostního a eskortního oddělení. Kriminalisté vyslýchali svědky, řidiče trolejbusů, kterými žena mohla cestovat, analyzovali záznamy z kamer ve městě,“ uvedla Kozumplíková.

Zraněný stařeček potřeboval pomoci, lidé ho ignorovali. Policie po nich pátrá

Do prověřování údajné loupeže se podle ní zapojilo několik desítek policistů. „Nakonec vyšlo najevo, že k žádné loupeži ve skutečnosti nedošlo. Žena při dalším výslechu přiznala, že si vše vymyslela. Policisté, kteří se věnovali lživému oznámení o loupeži, se mohli v této době zabývat smysluplnější a důležitější činností,“ uvedla mluvčí.

Každému, kdo bezdůvodně zaměstná členy integrovaného záchranného systému, hrozí podle policie postih ve formě pokuty nebo trestního stíhání, záleží vždy na závažnosti konkrétního jednání.

adp/ČTKNepřehlédněte