• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Reklama na ragby

    17.6.2023

    Zatímco dospělí pokračují v extralize, v soutěži U18 už je rozhodnuto.

    Zápas v Řičanech mezi domácím RC Mountfieldem a Tatrou Smíchov byl za velké podpory diváků reklamou na ragby, a i ti, co pravidelně nechodí, viděli výborný zápas. Utkání v bouřlivé atmosféře nakonec pro sebe rozhodli hosté ze Smíchova. Titul mistrů České republiky získali po výhře 22:10.

    Vyzpovídali jsme Tomáše Kohouta (Říčany) a Karla Šampalíka (Tatra), trenéry, kteří spolu s ostatními výrazně stojí za vzestupem českého mládežnického ragby.

    Tomáš Kohout: „Náš tým celou sezónu provázela zranění klíčových hráčů, což významně ovlivňovalo tréninkovou přípravu a sehranost během zápasů. Ve finálovém zápase kluci udělali příliš technických chyb, které pramenily z obav chybu právě neudělat. Tatra tyto chyby využívala k protiútokům, hráči si věřili a po velkém ragbyovém boji se bodově prosazovali a zaslouženě, i za celoroční výkony, vyhráli titul.“

    Karel Šampalík: „Na finálové utkání jsme se po dvou posledních nevydařených zápasech dobře připravili. V utkání pak po disciplinovaném a velice bojovném výkonu zaslouženě zvítězili. Zápas měl dobrou úroveň i atmosféru, za což je nutno poděkovat našemu soupeři, který si zaslouží respekt. Pro Tatru znamená vítězství ale především předvedená hra a signál, že jdeme správnou sportovní cestou. Rugby zdar!“

    Nejbližší víkendy ještě budou patřit sedmičkovému, olympijskému ragby, v sobotu se starší žáci představí na Slavii a v neděli junioři na Pragovce.


    Témata:

    Nepřehlédněte