• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Rekonstrukce druhého Antonínského mostu v Sokolově se chýlí ke konci

  15.8.2022
  Roman Kořinek

  Rekonstrukce druhého Antonínského mostu přes Ohři, který je důležitou spojnicí mezi Sokolovem a jezerem Medard, spěje ke konci. Most, jenž byl ve špatném stavu, byl po dobu prací zcela uzavřen. S otevřením se počítá začátkem září, řekla starostka Sokolova Renata Ouhlehlová (ANO). Opravy vyjdou na 25 milionů korun.

  Práce na druhém Antonínském mostu jdou na rozdíl od některých ostatních staveb ve městě podle harmonogramu. Stav mostu už byl havarijní především kvůli zatékání do nosné konstrukce. Stavbaři odstranili svršek mostu a odbourali části nosné konstrukce, které byly nejvíce narušeny. V plánu je také nová asfaltová komunikace.

  Stavba je hrazena z dotace ministerstva financí, z takzvaných ekomiliard, které jsou určeny na zahlazení následků důlní těžby. Jezero Medard se nachází v dolovém území bývalého povrchového lomu Medard. Most byl určen pro převedení důlní dráhy.

  První Antonínský most přes silnici a železnici nechalo město za vlastní peníze opravit před několika lety. Se žádostí o opravu se tehdy na město obrátila Správa železnic kvůli tomu, že voda prosakující mosty způsobovala problémy na železnici. Správa kvůli tomu hrozila městu pokutou. Rekonstrukce vyšla město na více než deset milionů korun.

  Během nynějších prací stavbaři zjistili rozsáhlejší poškození jednoho z pilířů, což ale nesouviselo s původní zakázkou. „Tím, že klesla hladina v řece Ohře pod limit, který nebývá běžný, tak se obnažil vymletý pilíř, který se nyní dává do pořádku,“ uvedla starostka. Náklady budou téměř 700.000 korun, radnice je bude chtít uhradit rovněž z prostředků ministerstva.

  Z ekomiliard se financuje také stavba nedaleké Krejcarové lávky za 60 milionů korun, která propojí centrum Sokolova s odpočinkovým areálem Jižní lom. Kvůli chybám v projektu a dalším komplikacím je ale termín dokončení zatím v nedohlednu.

  Zdroj: čtk

   


  Témata:

  Nepřehlédněte