Rekonstrukce nástupišť semilského nádraží byla zahájena

15.3.2023
Fefík

V úterý 7. března byla v prostoru železniční stanice Semily oficiálně zahájena rekonstrukce nástupišť. Stavba za zhruba 173 milionů korun je koordinována s výstavbou autobusového terminálu v přednádražním prostoru, který by měl být hotov v roce 2024.

Přípravné stavební práce ve stanici odstartovaly již v prosinci minulého roku, stavba by měla být dle harmonogramu dokončena letos na podzim.

V rámci stavby bude obnovena 4. staniční kolej, u níž vyroste nové nástupiště, zároveň proběhne obnova 2. a 1. staniční koleje. Nástupiště, které nově vznikne u 1. koleje, by mělo plynně navázat na plánovaný autobusový terminál. Obě nástupiště bude spojovat nový podchod v místě toho původního a vybudován bude také nový orientační a informační systém. Stávající odstavné koleje pro nákladní dopravu budou sneseny, nákladní doprava se pak přesune do severní části stanice, kde se položí i nová kolej.

Liberecký kraj se rozhodl zasmluvnit tradiční nostalgické jízdy na železnici

 

Rekonstrukce nástupišť, která proběhne v letošním roce, je důležitým prvním krokem v postupné proměně Podmoklic, která v následujících letech Semilanům přinese nejenom společný dopravní terminál pro autobusovou i vlakovou dopravu, plánovaný průtah městem, ale i možnost vybudování pěti bytových domů včetně podzemních parkovišť na místě stávajícího autobusového nádraží,“ uvedla starostka Semil Lena Mlejnková.

Rekonstrukci provádí firma SWIETELSKY Rail CZ.

Zdroj: Semilské noviny


Témata:

Nepřehlédněte