• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Restaurace se otřásla v základech. Přes 400 lidí skákalo a fandilo hokejistům

  27.5.2024
  Simona Knotková

  Více než 400 fanoušků v neděli od prvního gólu českých hokejových reprezentantů ve stoje střídavě bouchalo do stolů a poskakovalo v největší české restauraci Na Spilce v areálu Plzeňského Prazdroje.

  S pokřiky „Kdo neskáče, není Čech“ a „Mistři“ vydrželi bez přestání fandit posledních zhruba deset minut utkání. Téměř při každém zákroku stoprocentně úspěšného českého gólmana Lukáše Dostála si většina „ťukala“ půllitry mezi stoly.

  Pivovar otevřel mimořádně pro hokejové fandy už při semifinále polovinu své restaurace, která je k dispozici jen zahraničním turistům. Instaloval tam tři plátna a čekal tak 200 lidí, řekli organizátoři akce.

  „Dlouho jsme tu nic podobného neměli, byla to taková ‚hurá akce‘. Polovinu restaurace, která je běžně otevřená v neděli jen do sedmi večer, jsme v sedm zavřeli a celý personál přešel k fanouškům, i když už řada z nás mohla jít domů. Ale tohle jsme si nemohli nechat ujít,“ uvedl jeden z číšníků. Dodal, že to bude asi dlouhá noc, protože lidi vyhazovat nechtějí.

  „Čekal jsem na hymnu, a to byl rachot,“ řekl další člen obsluhy. Zpívala ji celá restaurace a po jejím konci se ozvalo sborové: Kluci, děkujem!

  „Tohle utkání i reakce fanoušků by mělo vidět každé dítě, aby se nadchlo pro sport. Takový pohyb, obětavost a parta v týmu, který dýchá jeden pro druhého,“ uvedl jeden z fandů. Většinou přišli mladí, z poloviny v dresech a šálách.

  „Ještě, že tu máme takové bytelné pivovarské sklepy a dubové stoly. Nový barák a dřevotříska by to nevydržely,“ řekla servírka.

  Podle řady fandů z restaurace byla velká škoda, že nebyla obrazovka na centrálním náměstí v Plzni. „Zaplnili bychom ho bez problémů jako na silvestra,“ řekl mladík z Příšova za Plzní, který hraje hokej 15 let.

  Personál restaurace překvapilo férové fandění a pískot jen pro povzbuzení českých hráčů. „Žádná sprosťárna ani hádky tu nebyly,“ řekla servírka.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte