Řidiče na silnici v Drahonicích překvapila lama

4.8.2022
Jiří Bydžovský

Na lamu, pobíhající na silnici v Drahonicích na Strakonicku upozornili policisty projíždějící řidiči. Lama ráno utekla majitelce z výběhu z obce Skály u Protivína. Policistů se ji podařilo odchytit až v nočních hodinách. Lama se opět vrátila zpět do výběhu.

„Už v dopoledních hodinách přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, že se v Drahonicích na Strakonicku pohybuje po silnici lama a běží směrem na Štětice. Lama utekla majitelce z výběhu z obce Skály u Protivína,“ řekla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Když vodňanská policejní hlídka dorazila do Drahonic a zkontrolovala celé okolí, lama byla pryč. Po 22 hodině přišla další zpráva o pohybu lamy, tentokrát u obce Mladějovice. Policisté opět vyrazili na místo oznámení, kde na ně čekala oznamovatelka s dalšími dvěma lidmi. „Ti společně lamu zahnali do zdejší malé ohrady. Policisté kontaktovali chovatelku, která se později také dostavila na místo a začal odchyt vystrašené plaché lamy,“ dodala mluvčí.

Policistům se asi po deseti minutách za asistence majitelky a ostatních přítomných podařilo lamu odchytit. Odchyt lamy se obešel bez zranění policistů i zvířete, které si poté majitelka převezla domů do výběhu.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte