Řidiče na Uherskohradišťsku čeká omezení

23.9.2022
Simona Knotková

Kvůli opravě vozovky bude týden neprůjezdná silnice I/50 u Kunovic na Uherskohradišťsku. Uzavírka takzvané kunovické estakády začne platit v sobotu 24. září od 14:00, skončí v sobotu 1. října, řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Lucie Trubelíková. Řidič budou muset využívat objízdnou trasu po silnici I/55 a třídě Maršála Malinovského, Velehradské třídě a Brněnské ulici v Uherském Hradišti.

Silnice I/50 je jedním z hlavních silničních tahů z Jihomoravského a Zlínského kraje na Slovensko. Náklady na její opravu u Kunovic činí podle údajů zveřejněných na webových stránkách ŘSD téměř 35 milionů korun bez DPH. „Na estakádě půjde o opravu povrchu vozovky a dilatačních závěrů,“ uvedla Trubelíková.

O prvním říjnovém víkendu podle ní ŘSD opravený most zprovozní a naopak uzavře východní nájezdové a sjezdové rampy ze silnice I/50 na silnici I/55. „Oprava jejich povrchu potrvá 30 dní,“ uvedla mluvčí. Objízdná trasa za uzavřené rampy znovu povede centrem Uherského Hradiště. „Sjezdová rampa do Kunovic bude uzavřena a opravena během uzavírky estakády,“ doplnila Trubelíková. Po dobu opravy ramp bude tedy tento sjezd již v provozu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte