Řidiče v Písku čeká přes prázdniny dopravní omezení

3.7.2022
Jiří Bydžovský

Řidiče v Písku čeká přes prázdniny omezení v dopravě. Důvodem je rekonstrukce vodovodu a kanalizace v oblasti křižovatky ulic Harantova, Budějovická a Purkyňova. Omezení se dotknou i městské hromadné dopravy. Stavební práce začnou 9. Července a skončit by měly nejpozději 23. září. Vyjdou na téměř 4,8 milionů korun bez DPH.

Práce budou rozděleny do několik etap. Souběžně s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace vymění energetici v tomto úseku i plynovod.

„Od 9. do 11. července se bude pracovat v úseku před křižovatkou ulic Harantova, Budějovická a Purkyňova, komunikace bude v této době průjezdná. Od 12. července do 12. srpna bude uzavřena část Budějovické ulice, a to v úseku od křižovatky s Harantovou po křižovatkou s ulicí Komenského. Objízdná trasa bude vedena ve směru ulic Harantova–Purkyňova–Zeyerova–Nádražní–Budovcova–Budějovická a v opačném směru,“ uvedla mluvčí města Petra Měšťanová.

V této době bude dočasně zrušena zastávka MHD Velké náměstí, zastávku v Budovcově ulici nahradí zastávka v Zeyerově ulici a na Husově náměstí.  Uzavírka se dotkne linek číslo 1, 2, 3, 5 a 6.

„Od 18. do 31. srpna čeká řidiče uzavírka Purkyňovy ulice v úseku od Husova náměstí po Harantovu ulici. Objízdná trasa povede ulicemi Budějovická–Budovcova–Nádražní–Zeyerova–Purkyňova a v opačném směru. Od 1. do 23. září budou práce probíhat v úseku před křižovatkou ulic Harantova, Budějovická a Purkyňova, průjezd křižovatkou i ulicemi zůstane zachován,“ dodala mluvčí.

Zdroj:vz



Nepřehlédněte