Řidiči, pozor. Návštěva papeže omezí dopravu na D2, hraniční přechod se uzavře

15.9.2021
Redakce

Na dopolední mši podle policie zamířilo nemalé množství věřících. „Po skončení obřadu při jejich rozjezdu je v oblasti poblíž hranic s Českou republikou předpoklad dopravních komplikací,“ upozornil mluvčí David Chaloupka. V době od 11:00 do 13:00 bude pro nákladní dopravu ve směru na Bratislavu zavřený dálniční hraniční přechod Břeclav-Brodské, po poledni uzavře slovenská policie ve stejném směru přechod i pro osobní vozy.

Ředitelství silnic a dálnic ČR v mimořádné zprávě uvedlo, že policie bude usměrňovat dopravu před exitem 48 a očekává kolony.

V úterý byl přechod uzavřený pro nákladní dopravu od 5:30 do 7:30. V místě se směrem na Slovensko utvořila asi čtyřkilometrová kolona kamionů stojících v pravém či odstavném pruhu.

Na Slovensko přijela hlava katolické církve z Maďarska, kde dříve sloužila závěrečnou mši Mezinárodního eucharistického kongresu a také se setkala s tamními politiky. Hlavní část papežovy návštěvy Slovenska začala v pondělí. V Bratislavě se postupně sešel s politiky, zástupci občanské společnosti či představiteli židovské komunity, poté zamířil na východ republiky.

Většina českých věřících, kteří se na Slovensko vydají, si z Františkova programu vybrala právě středeční mši v Šaštíně. Autobusy na ni vypraví i některé farnosti a cestovní kanceláře specializované na církevní turistiku.

adp/ČTKNepřehlédněte