• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Řidiči se musí obrnit trpělivostí. Hradecký kraj zahajuje 12 oprav silnic

  10.4.2024
  Simona Knotková

  V Královéhradeckém kraji tento měsíc začíná 12 krajských dopravních staveb, některé budou za úplné uzavírky silnice. Řidiči musí počítat se zdržením.

  Kraj spravuje zhruba 3300 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. „Pro letošek je připraveno 57 stavebních akcí rekonstrukcí a oprav krajských silnic a mostů. Rozsah prací může znepříjemnit životy řidičům, předem jim proto děkuji za trpělivost a ohleduplnost,“ uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

  Na Královéhradecku začátkem dubna začíná rekonstrukce silnice II/299 mezi Libranticemi a Libřicemi. Do 29. září nebude průjezdný úsek od druhé části křižovatky ve Výravě až po křižovatku v Libřicích.

  V pondělí 15. dubna začne rekonstrukce silnice III/3089 ve Smiřících. Oprava více než kilometr dlouhého úseku bude za úplné uzavírky. Zprovoznění úseku je v plánu od 25. srpna. Za úplné uzavírky bude od 15. dubna do 3. června také oprava mostu a obnova asfaltu a silničního propustku na silnici III/32722 v obci Pamětník. Od 29. dubna do 27. října je plánu také rekonstrukce silnice III/32329 v Libčanech na Hradecku. Stavba je rozdělena do tří etap, od kterých se odvíjejí i objízdné trasy.

  První začínající stavbou na Náchodsku v letošní stavební sezoně bude rekonstrukce posledního 1,8 kilometru dlouhého úseku silnice III/3049 z České Skalice do Červeného Kostelce. Kromě rekonstrukce vozovky silničáři opraví most, což si od 8. dubna do 20. října vyžádá úplnou uzavírku. Řidiči musí počítat od přelomu dubna a května až do listopadu také s úplnou uzavírkou silnice III/3038 v Sokolské ulici v Červeném Kostelci. Od 22. dubna do 22. září budou silničáři na Náchodsku pracovat také na silnici z Rokole na začátek Nového Hrádku, kde bude provoz řízen kyvadlově.

  Na Trutnovsku silničáři od 2. dubna do 3. listopadu opravují tzv. polské mosty na silnici II/295 mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem. Provoz bude po dobu stavby sveden do jednoho jízdního pruhu a na provizorní komunikaci s využitím mostního provizoria. Hotovo má být do 3. listopadu. Silnice, jejíž součástí tři mosty jsou, je jedna z nejvytíženějších v Krkonoších. Mosty v 70. letech minulého století postavily polské firmy.

  Od začátku dubna pokračují také stavební práce na zajištění skalního svahu podél silnice II/295 v Herlíkovicích. Doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena světelnou signalizací. Dokončení stavby je v plánu v září 2024.

  Na Rychnovsku bude od 15. dubna do 15. září úplná uzavírka na trase ze Skuhrova nad Bělou do Lomů kvůli opravě komunikace III/32112.

  V okrese Jičín silničáři od začátku dubna pracují v Nové Pace na rekonstrukci komunikace II/284 v Lomnické ulici. Rozsah stavebních prací bude kombinovat částečné i úplné uzavírky podle postupu při jednotlivých etapách. Hotovo má být v létě. Na Jičínsku bude od 15. dubna do 26. května uzavřena silnice III/28448 v Úhlejově.

  Za posledních osm let kraj ztrojnásobil výši investic do silniční sítě a ročně na silnice vynakládá v průměru 1,2 miliardy korun. Financování modernizace krajských silnic kraj zajišťuje z více zdrojů.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte