• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Řidička na D6 se zařadila do armádní kolony a nabourala, 4 vojáci jsou zranění

  15.11.2023
  Doris Drienová

  Na dálnici D6 u Tuchlovic na Kladensku narazil ve středu ráno ve směru na Prahu vůz do vojenské kolony, čtyři vojáci jsou lehce zranění. Dálnice nebyla uzavřená, avšak vzhledem k ranní špičce byl průjezd několik hodin komplikovaný.

  V koloně byly tři pandury, jedno doprovodné nákladní auto a dvě vojenská osobní vozidla, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

  Nehoda se stala před 6:00 na 25. kilometru dálnice. Dvaapadesátiletá řidička osobního auta se podle prvotních informací policie zařadila do vojenské kolony a následně do jednoho z vozů narazila. „Čtyři lehce zraněné vojáky jsme po ošetření převezli do nemocnice v Kladně na centrální příjem,“ informovala mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

  Řidička osobního vozu se nezranila a podle dechové zkoušky před jízdou nepožila alkohol. Dálnice byla průjezdná levým jízdním pruhem a po 8:00 byl průjezd zcela bez omezení.

  Nehody armádních vozidel zaznamenala policie například v roce 2019, tehdy se na pražské Jižní spojce srazila houfnice s osobním vozem. Nikdo se nezranil.

  Pandury havarovaly o tři roky dříve v Táboře Čekanicích, vzájemně do sebe narazily. Policie tehdy uvedla, že podle prvotních informací žena, která jela v osobním voze, náhle zabrzdila a za ní jedoucí kolona pandurů do auta narazila. Policisté při vyšetřování dospěli k názoru, že hlavní příčinou nehody bylo nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly, což je přestupek. Oprava armádu stála 95 milionů korun. Tři vojáci dostali pokutu 2000 korun za nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly.

  Před deseti lety dvaadvacetiletý řidič osobního auta zemřel po srážce s vojenským nákladním autem mezi obcemi Věž a Michalovice na Havlíčkobrodsku. Několik vojáků jedoucích na korbě armádní tatry utrpělo lehká zranění.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte