Řidička prorazila svodidla a po pádu ze srázu skončila s autem v řece

21.9.2022
Jaroslav Svoboda

Jedenadvacetiletá řidička nezvládla v pondělí na mokré silnici průjezd zatáčkou na Semilsku a skončila se svým autem na střeše v řece. Nejprve prorazila svodidla a pak spadla z několika metrů do řeky Olešky. Jen zázrakem vyvázla řidička, která svůj řidičský průkaz vlastnila teprve rok, z havárie bez zranění.

„V pondělí odpoledne projížděla 21letá řidička osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat 1.9 ze Semil na Bořkov, když před Bořkovem v levotočivé zatáčce vlivem nepřiměřené rychlosti dostala na mokré silnici smyk a prorazila autem svodidla. Volkswagen se pak zřítil z několikametrového srázu do řeky Olešky, kam dopadl na střechu,“ uvedla k události policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na místě havárie zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Mladá žena jako zázrakem vyvázla z tohoto kaskadérského čísla jen s lehkým zraněním, se kterým ji záchranáři převezli do jilemnické nemocnice. Pod vlivem alkoholu nebyla, svou roli u havárie ale patrně sehrál fakt, že řidičský průkaz vlastnila teprve rok.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte