Řidička Volva to s přípravou na zimu přepískla, a dojela na to

26.11.2022
Redakce

Policejní hlídka zažila při kontrole řidičky Volva velké překvapení. K jejich nelibosti zjistili, že před cestou doplnila snad všechno, co mohla. Jenže nic z toho nepatřilo za volant.

Policisté z Jablonce nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 36leté ženě podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Toho se měla dopustit 22. listopadu krátce po čtrnácté hodině, zjistila při kontrole vozidla Volvo S60 jablonecká policie v Belgické ulici.

„Provedenou dechovou zkouškou v jejím dechu naměřili hodnotu alkoholu 0,40 promile. Navíc ještě provedený orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek měl pozitivní výsledek na látku Amfetamin/Metamfetamin,“ uvedla k případu tisková mluvčí liberecké policie Dagmar Sochorová.

Krom pervitinu a alkoholu ale policisté při kontrole zjistili, že to nebyly jediné dva prohřešky. „Tato žena má v současné době Magistrátem města Liberec vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března příštího roku,“ dodala Sochorová. Ženě tak nyní zhrozí za spáchání trestného činu trest odnětí svobody až na dva roky.

BRONepřehlédněte