Rodina inovovala dům. Pod starou tapetou našla tajemný text o cestování v čase

2.8.2021
Simona Knotková

Rodina Murphyových zrovna rekonstruovala dětský pokojík dcery, když objevila text z roku 1975. „Já jsem tady, ty jsi tam, odděleni časem. Jaké to je v budoucnosti? Nebo jsem já minulost? Jediná odpověď zní – ty jsi má budoucnost, já jsem tvá minulost,“ bylo v překladu na zdi načmáráno. Pod básní byla podepsána Eileen Walmsley.

Žena našla během potápění vzkaz v lahvi z roku 1926

Manžele objev zaujal a rozhodli se, že se autorku tajemného vzkazu pokusí vypátrat. To se jim díky sociálním sítím a pomoci příbuzných Walmsleyů – původních majitelů domu – nakonec taky podařilo. Našli dvaašedesátiletou ženu, která se dnes jmenuje Eileen Palmer. Text napsala okolo svých 15 let.

„Už si na to skoro nepamatuju. Pokoj se měl tehdy tapetovat, tak mě napadlo, že bych mohla něco udělat. Přemýšlela jsem tehdy o čase a cestování v čase, jak jsme všichni propojení,“ vzpomíná žena.

Z domu se později přestěhovala a po smrti rodičů pro ni bylo bolestné na místo se vracet. Objev dávné básničky jí ale udělal velkou radost.

„Připomnělo mi to, jak jsem se tehdy cítila, a vyvolalo to ve mně takovou tu romantickou představu o tom, jaký jsem měla život, jak se život mění a jak po nás přichází další generace. Tento dům je velkou součástí mého života a jsem skutečně šťastná, že to našli a vyvolali ve mně tolik vzpomínek,“ uzavírá Palmer.

Zdroj: LancsLiveNepřehlédněte