Žena našla během potápění vzkaz v lahvi z roku 1926

2.8.2021
Simona Knotková

„Mohla by osoba, která láhev najde, vrátit vzkaz Georgi Morrowovi ze Cheboyganu v Michiganu a říct mu, kde ho našla?“ stálo na listu papíru, který Jennifer Dowker našla skoro sto let po jeho napsání. Vzkaz byl sice mokrý, ale překvapivě se dal stále přečíst.

Vajíčko s překvapením i vzkaz v láhvi aneb Nemoci včel pro laiky

O svém objevu žena informovala sledující facebookové stránky své firmy. Příspěvek se stal brzy virální a dočkal se více než 100 tisíc sdílení. Tím ale celý příběh nekončil.

Jednomu z uživatelů, Renému Szatkowskimu, se pomocí oznámení o úmrtí podařilo vypátrat dceru autora vzkazu Michele Primeau. O vzkazu hozeném do michiganské řeky nic nevěděla, ale věřila, že přesně něco takového by její zesnulý otec udělal.

„Byl velmi sentimentální. Narodil se v listopadu a dokážu si představit, jak tu láhev házel do řeky na své 18. narozeniny. Udělal to už jednou, když jsme tábořili u Huronského jezera,“ sdělila žena reportérům z The Washington Post.

George Morrow byl podle jejího vyprávění veterán z 2. světové války, který v roce 1995 zemřel na následky stařecké demence.

Dowker chtěla láhev se vzkazem příbuzné věnovat, ale Primeau odmítla. „Nebylo by pěkné, kdyby si ji Jenn nechala ve své kanceláři, aby ji viděl každý, kdo tam přijde? Můj otec tak bude dál žít. Líbí se mi myšlenka podobného sdílení,“ uzavírá.

Zdroj: The Washington PostNepřehlédněte