ŘSD dokončí opravu Strakonické v Českých Budějovicích. Na tři dny zavře silnici u Mirotic

7.6.2022
Jiří Bydžovský

Ředitelství silnic a dálnic  dokončí dnes opravu silnice v českobudějovické ulici Strakonická. Skončí tak dopravní omezení, které trvalo od druhé poloviny dubna. ŘSD zároveň od úterý do čtvrtka zcela zavře silnici I/4 u mimoúrovňové křižovatky u Mirotic na Písecku, kde se bude bourat most. Další dopravní omezení čeká řidiče na opravovaném úseku silnic I/24 a I/34 u Třeboně, začne 8. června.

Práce ve Strakonické ulici v Českých Budějovicích významně ztížily dopravu v centru města. Od úterý bude silnice plně průjezdná. „Jedno z nejvýraznějších omezení provozu na území krajského města tak nyní končí,“ uvedl Adam Koloušek z jihočeské pobočky ŘSD.

Objížďky čekají řidiče na silnici I/4, hlavním tahu z Písku do Prahy. Silničáři tam budou od úterý do čtvrtka večer bourat most na silnici II/121, u mimoúrovňové křižovatky Mirotice. Demolice je součástí stavby nových úseků dálnice D4. Provoz povede po objízdných trasách. Až dělníci most zbourají, ŘSD provoz obnoví.

Další uzavírka bude od 8. června na opravovaném úseku silnic I/24 a I/34 u Třeboně. Silničáři zavřou jednu z větví mimoúrovňové křižovatky na trase, kvůli opravě pravého jízdního pásu. Omezení potrvá do druhé poloviny července. „Ve směru z Třeboně na Halámky a hranice s Rakouskem tak nebude možné využít sjezd z hlavní silnice. Řidiči budou muset využívat objízdné trasy,“ uvedl Koloušek. Hlavní objížďka ve směru na hranice s Rakouskem povede od třeboňského kruhového objezdu u Penny marketu přes Lomnici nad Lužnicí, Novosedly nad Nežárkou a Mláku.

Zdroj:čtk


Témata:

Nepřehlédněte