Rudolfovská třída v Českých Budějovicích se přes léto uzavře

27.5.2022
Jiří Bydžovský

Od 5. června do 31. srpna čeká motoristy v Českých Budějovicích úplná uzavírka části dopravně vytížené Rudolfovské třídy v části mezi ulicemi Štítného a Nádražní. Důvodem jsou tři stavební úpravy.  Vozidla MHD budou moci uzavřeným úsekem projíždět.

„Jde o nepříjemnou uzavírku s pravděpodobným dočasným zhoršením průjezdnosti krajského města, která však bude využita ke třem synchronizovaným nezávislým stavebním úpravám. Všichni tři investoři budou usilovat o co nejkratší časovou náročnost prací,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Brůha Welzlová.

Během tří měsíců  dojde k vybudování nové přípojky horkovodu a elektřiny a uložení kabelů pro moderní naváděcí parkovací systém města. Poté, co se doprava na tuto část Rudolfovské třídy vrátí, bude do 16. října uzavřen chodník a parkovací pruh po pravé straně směrem k Nádražní. S tím bude současně uzavřena část Chelčického ulice.

„Českobudějovická teplárna v tomto úseku vybuduje v trase nefunkčního parovodu nový horkovodní rozvod v délce 178 metrů až k Chelčického ulici. Odtud povede přípojka 87 metrů do bytového domu Chelčického č.p. 77/23. Práce zásobování stávajících odběratelů teplem nijak neomezí,“ řekla mluvčí.

Energetici novou přípojkou vyřeší napojením odběrného místa v Nádražní ulici. Půjde o instalaci technologie trafostanice uvnitř budovaného bytového domu, úpravu kabelového rozvodu nízkého napětí a také provedení kabelové smyčky vysokého napětí před budovou Státního okresního archívu. Sloužit bude k napojení trafostanice.

„Stavba moderního městského naváděcího systému na parkovací plochy pak vyžaduje položení kabelů přes Rudolfovskou před křižovatkou s Nádražní ulicí. Investorem těchto prací je statutární město,“ dodala Jitka Brůha Welzlová.

Zdroj:vz

 


Témata:

Nepřehlédněte