Rumunský řidič převážel 96.400 cigaret, teď mu za to hrozí vězení

30.9.2022
Doris Drienová

Celníci z Vysočiny našli v úterý večer ve vozidle rumunského řidiče 96.400 cigaret, které zabavili. Řidič je podezřelý z přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, hrozí mu až tři roky vězení. Únik na spotřební dani by byl 323.000 korun. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí krajského celního úřadu Richard Zeman.

Auto s německou registrační značkou zastavili celnici na dálničním parkovišti u Jihlavy. V dodávce a přívěsném vozíku byly potraviny, řidič přiznal, že veze také karton cigaret pro svoji osobní spotřebu.

„Při důkladné prohlídce chladicího prostoru, který byl zcela zaplněn potravinami, byla uprostřed boxu nalezena hromádka 20 kartonů cigaret různých značek, k čemuž řidič poznamenal, že se ve vozidle nachází celkem 50 kartonů. Následně byla kontrola pro lepší bezpečnost a manipulační prostor přesunuta do areálu celního úřadu u exitu 112. Tam bylo veškeré potravinářské zboží vyloženo a v zadní části chladícího prostoru bylo na podlaze pod zeleninou naskládáno 10 papírových krabic, plných cigaret s rumunskou tabákovou nálepkou,“ uvedl Zeman.

Celkem celníci našli 482 kartonů cigaret. Řidič uvedl, že je veze do svého obchodu v Německu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte