Rusalka v Šárce! Další ročník Opery v lese je před námi

16.7.2021
Marcela Nejedlá

Pod taktovkou Jana Chalupeckého, v režii Jany Divišové a Renée Nachtigalové se v titulní roli Rusalky představí Dana Burešová, dále Aleš Briscein coby princ, Luděk Vele v roli vodníka a další umělci z Národního divadla a z Originálního hudebního divadla Praha.

Vstup na Operu v Šárce bude první neděli v září pro diváky stejně jako v předchozích ročnících zdarma. Organizátoři divákům doporučují přinést si vlastní deku na sezení a dorazit s předstihem. Přístup k divadlu bude od parkoviště Koupaliště Džbán i od MHD zastávky Nádraží Veleslavín označen cedulemi. Na místo není možné se dostat autem.

„Opera v Šárce je naprosto unikátní projekt, který svým významem výrazně přesahuje Prahu 6 a který se těší mimořádné divácké přízni. Oceňuji proto, že se k podporovatelům v posledních letech přidaly jak hlavní město Praha, tak Ministerstvo kultury České republiky, které se s námi dělí o náklady,“ uvedl místostarosta pro kulturu Jan Lacina a dodal: „Předminulý ročník nám spláchla průtrž mračen, loňský ročník zastavil covid, takže všichni věříme, že letos to do třetice klapne.“

„Doporučujeme divákům sledovat společně s námi vývoj epidemické situace v Česku, protože na akci se budou vztahovat aktuální opatření platná v souvislosti s šířením viru covid-19. O všech důležitých změnách samozřejmě budeme návštěvníky včas informovat na sociálních sítích, před akcí i na opeře samotné,“ řekl Radim Svatoň za pořádající produkční agenturu.

Opera Rusalka měla premiéru v březnu 1901 a dodnes patří mezi nejčastěji uváděné. Libreto je inspirované Erbenovou Kyticí. Jeho autor Jaroslav Kvapil se v něm chtěl co nejvíce přiblížit české tradici, některé podněty našel i v Malé mořské víle Hanse Christiana Andersena.

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte