Ruská učitelka přivítala žáky břišním tancem. Na školu se snesla kritika

28.9.2021
Simona Knotková

Netradiční formu přivítání studentů zvolila škola v ruském Chabarovsku. Mladá učitelka jim během slavnostního zahájení zatančila břišní tanec. Odezva autorit na sebe nenechala dlouho čekat.

Také ruští školáci se 1. září vrátili do lavic. Ve škole v Chabarovsku je k tomu doprovodila jedna z učitelek břišním tancem. A to byl podle místních autorit velký problém.

Dětem za necelý měsíc skončí opravdu dlouhé volno. Co přinese nový školní rok

Ženu oblečenou do podprsenky a dlouhé sukně, vlnící se do rytmu orientální hudby, označili zástupci školského resortu za naprosto nevhodný a nepřijatelný způsob přivítání dětí, mezi nimiž měly ty nejmladší teprve sedm let. Školu prý nyní čeká několik kontrol.

Pohoršena byla také Tatjana Butskaja, vedoucí moskevské Rady matek. „Dnešní den patří školákům, ne extravagantnímu chování. Mladší žáci tomu nemohli rozumět a starší museli být zase v rozpacích,“ říká žena.

Většina přítomných rodičů nicméně změnu od tradičního zahájení školního roku uvítala.

„Všem se to líbilo. Nikdo neřekl ani jedno špatné nebo negativní slovo. Nebyla to žádná nevkusná zábava. Byl to tanec symbolizující ptáka, poselství, abychom se kvůli dětem nikdy nevzdávali,“ napsala v reakci jedna matka.

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte