Rybáři se sešli u Kantorského rybníka v Jincích

15.12.2021
Marta ŠeVac

Jedním z vyvrcholení celoroční práce rybářů jsou výlovy. Právě z tohoto důvodu se sešli členové Místní organizace Českého rybářského svazu Jince u Kantorského rybníka v sobotu 30. října. Obyvatelé městyse i okolí ho znají spíše pod názvem Plovka.

V místech mezi starým sídlištěm a lokalitou Zborovská se nachází ještě jeden menší rybník Amfík. Jeho výlov proběhl v trochu komornějším režimu před rokem.

Tentokrát se sešla velká část členů místní organizace, kterou vede předseda Tibor Bartoš. Do práce se zapojili všichni zkušení rybáři. Početní diváci měli příležitost sledovat náročnou, ale profesionální činnost při vlastním výlovu, třídění ryb různých druhů a velikostí a jejich dopravě. Přítomni byli ale i malí zájemci se svými rodiči. Někteří z nich navštěvují rybářský kroužek, který se schází v klubovně zájmových organizací ve Společenském centru Josefa Slavíka pod vedením Pavla Tomana. A ti, kteří se přišli jen podívat, se třeba také brzy přidají.

Jedná se o koníček, při němž je po celý rok hodně práce, která je časově i fyzicky náročná. To se týká nejen akcí, ale hlavně pravidelných brigád. O to více je třeba si vážit všech členů, kteří se na bohaté činnosti jinecké organizace podílejí.

Miroslav Maršálek


Témata:

Nepřehlédněte