S kuklami na hlavě a pistolí v ruce vtrhli mladíci do bytu nic netušící rodiny na Karlovarsku

23.5.2022
Roman Kořinek

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů z Karlovarska ve věku 18 a 22 let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a z přečinu porušování domovní svobody. Dále také zahájili trestní stíhání jednoho mladistvého z Karlovarska, kterého podle slov policejního mluvčího Jana Bílka obvinili ze spáchání provinění loupeže a porušování domovní svobody.

„Obvinění muži v neděli 15. května letošního roku kolem dvaadvacáté hodiny zaklepali na vstupní dveře bytu  v jedné  z menších obcí poblíž Karlových Varů. Při tom měli hlavy zakryté kuklami. Otevřela jim pětadvacetiletá žena, kterou ihned natlačili do bytu. Následně jí osmnáctiletý muž přitlačil ke zdi a ohrožoval střelnou zbraní. Dvaadvacetiletý muž pak společně s mladistvým vstoupil do jednoho z pokojů, kde fyzicky napadli jednatřicetiletého muže, který se v pokoji nacházel,“ popisuje jednání obviněných mladíků policejní mluvčí.

Překvapeného muže následně několikrát udeřili pěstí a kopy do oblasti celého těla. Požadovali po něm finanční hotovost nebo drogy. Trojice mužů  poté byt prohledala a odcizila dvoje hodinky v přibližné hodnotě 4 tisíc korun. Dále úmyslně zničila mobilní telefon a tím způsobit škodu přibližně 5 tisíc korun.

„Během tohoto počínání si pachatelé všimli, že venku stojí neznámé osoby a z místa ihned utekli. Jednatřicetiletý napadený muž byl se svými zraněními převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, kde byl hospitalizován,“ doplnil Jan Bílek s tím, že všichni tři obvinění byli do čtyřiadvaceti hodin zadrženi karlovarskými kriminalisty.

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby. Obvinění si na rozhodnutí soudu počkají v policejní cele.

„Mužům ve věku 18 a 22 let hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Třetímu obviněnému hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na pět let, jelikož se jedná o osobu mladistvou,“ uzavřel policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte