Safari Park Dvůr Králové zahajuje hlavní sezónu. Letos podražil

13.5.2022
Redakce

Safari Park Dvůr Králové nad Labem v sobotu zahájí hlavní letní sezonu. Nabídku rozšíří o projížďky takzvanými safaribusy po areálu afrického safari se stovkami volně žijících zvířat. Vstupné do zoo od soboty vzroste. Vstupenka pro dospělého placená v hotovosti na pokladně meziročně zdraží o 30 korun na 270 korun. Ušetřit půjde při platbě kartou nebo nákupem vstupenek na internetu.

Volné výběhy afrického a lvího safari, v nichž lidé jezdí vlastními auty, zoo otevřela 30. dubna. Kvůli chladnému počasí v nich ale bylo méně zvířat, takže až do dneška zoo vybírala snížené vstupné zimní sezony. Areály safari zoo v minulých dnech postupně zvířaty zaplnila. Například v závěru minulého týdne se do expozice Jezero hrochů ze zimoviště přestěhovalo i sedmičlenné hroší stádo, které patří k největším v Evropě. Hlavní sezona zoo potrvá do konce září.

Zdražení vstupného zoo zdůvodnila růstem nákladů, například energií. Kdo zaplatí na pokladně kartou, bude mít slevu deset procent, a dostane se tak na cenu loňské hlavní sezony. Základní cena pro dospělého při online nákupu bude letos 220 korun po loňských 200 korunách. Zlevněné vstupné pro děti, studenty a seniory bude při platbě v hotovosti 210 korun a na internetu 180 korun, v obou případech to je meziročně o 20 korun více.

Za vjezd do areálů safari vlastním autem zájemce zaplatí 370 korun za auto, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné. Loni byl vjezd auta za 350 korun. Kdo se rozhodne projet africké a lví safari v takzvaném afrikatrucku, zaplatí 90 korun. V safaribusu, který do lvího safari nejezdí, bude jízdné 70 korun. Parkování u zoo je zdarma.

Občané Ukrajiny budou mít do 30. června vstup nadále za jednu korunu. „K prokázání státní příslušnosti postačí jakýkoli oficiální dokument či doklad,“ uvedla zoo.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte