Saunový svět u venkovního bazénu hotelu Thermal je plně v provozu

2.7.2022
Roman Kořinek

Bazén včetně saunového světa u hotelu Thermal v Karlových Varech funguje naplno. Venkovní vyhřívaný bazén byl pro veřejnost otevřen sice loni v srpnu, ale s nedostatky byl přes zimu uzavřen. Zároveň pokračovala rekonstrukce přilehlého komplexu na moderní saunové centrum, které se původně mělo otevřít loni na podzim. Dosud čekalo na dokončení kolaudace. Využít bazén se saunou mohou i návštěvníci filmového festivalu.

O spuštění plného provozu na svých webových stránkách informovala společnost Saunia, která bazén i saunový svět v pronájmu provozuje. Saunový svět byl poslední částí rekonstrukce státního hotelu a ikonického venkovního bazénu. Když se vloni v srpnu slavnostně otevíral za přítomnosti tehdejší ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), očekávalo se, že i saunové centrum se dokončí do loňského podzimu. Jenže kvůli řadě problémů se stavba výrazně prodloužila. V lednu pak byl pro nedodělky uzavřen i bazén.

V objektu nad bazénem vzniklo osm saun s šesti typy saunování a čtyřmi typy ochlazení. Součástí je i takzvaná ceremoniální sauna. Samotný bazén je rozdělen na dvě části, v jedné je klasická bazénová voda a úseky vhodné pro relaxaci nebo plavání. Druhá část bazénu je plněna vřídelní vodou s teplotou 38 stupňů Celsia. Komplex disponuje i barem a restaurací s výhledem na historické centrum lázeňského města.

Hotel Thermal, který je ve vlastnictví státu a spravuje ho ministerstvo financí, investoval dosud do rekonstrukce asi 680 až 700 milionů korun. Většina z toho šla do zateplení a zlepšení energetické náročnosti hotelu. V interiérech se ale hotel snažit v maximální míře dodržet původní vhled podle návrhu manželů Machoninových ze 70. let minulého století. Například i pasáž hotelu, která je nyní srdcem filmového festivalu, je pro běžného návštěvníka stejná, jako bývala, přesto ale modernizovaná. Hlavní prvky jsou k nerozeznání od původních.

Zdroj: čtk

 Nepřehlédněte