Sběrnu kovu v Kladně zachvátily plameny

17.7.2022
Redakce

Hasiči v noci na neděli likvidovali požár v bývalém areálu Poldi Kladno, hořelo ve sběrně surovin. Dva lidé se lehce zranili, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Plameny způsobily škodu za 20 milionů korun, příčinou bylo vznícení prodlužovacího kabelu.

Požár ve výkupně kovového odpadu v ulici Na Valmetce byl nahlášen před půlnocí. V areálu byl jeden lehce popálený muž, který se zřejmě také nadýchal zplodin. Záchranáři ho po ošetření převezli do kladenské nemocnice. Lehké zranění utrpěl i jeden z hasičů, po ošetření však pokračoval na vlastní žádost v zásahu.

Požár se rychle šířil, protože areál sběrny byl hodně členitý a bylo v něm uskladněno dost hořlavých materiálů, navíc i několik velkých propanbutanových lahví. Dvě z nich explodovaly, výbuch nikoho nezranil. „Oheň měl stále velkou intenzitu a na hlavním objektu se začala propadat střecha, proto si velitel zásahu vyžádal další posily,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu dnes před 2:00. Z objektu vynesli propanbutanové lahve, které ochlazovali vodou. Poté začali hledat skrytá ohniska. Nacházeli je hlavně pod zborcenou konstrukcí, část poškozené stavby museli postupně rozebírat. Požár hasiči zcela zlikvidovali před 10:30.

Přímé škody na budově a technickém vybavení předběžně vyčíslili na dvacet milionů korun, uchránit se podařilo majetek za pět milionů. Podle vyšetřovatelů vznikl požár po vznícení prodlužovacího kabelu. „Proč k němu došlo, bude patrné po technické expertize ve spolupráci s odbornou skupinou z Technického ústavu požární ochrany Praha,“ dodala Kereková.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte