• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Sběrný dvůr v Řevnicích přijímá bezplatně odpad nejen v neděli, ale i v týdnu

    Od konce března je opět otevřen Sběrný dvůr i v úterních odpoleních hodinách. Až do dalšího zimního omezení tak budou odpady od občanů Řevnic přijímany bezplatně v množství limitovaném městem každé úterý (od 15 do 18 hodin) a každou neděli (od 9 do 12 hodin). Informuje o tom EKOS Řevnice.

    V Kolodějích je krásný park Skála. Nepoznali byste, že to bývala skládka

    Sběrný dvůr se nachází v ulici Na Bořích 1077. Lze tam nosit tyto odpady: papírové a lepenkové, plastové, dřevěné, směsné, pneumatiky, beton, cihly, tašky a keramické výrobky, směsi nebo oddělené frakce betonu, cihel, tašek a keramických výrobků, dřevo, zeminu a kamení, izolační materiály, směsné stavební a demoliční odpady, sklo či směsný komunální odpad.

    Společnost EKOS Řevnice vlastní uzavřenou skládku tuhých komunálních odpadů. Na základě smlouvy s městem Řevnice v roce 2015 přímo zajišťovala nebo alespoň koordinovala celý systém odpadového hospodářství města. Tedy především svoz směsných komunálních a tříděných odpadů od občanů i podnikatelů, provoz sběrného dvora a organizaci odpadového hospodářství.

    Hroudy tuku a oleje ucpávají kanály. V Praze je nově můžete odnést do sběrných dvorů

    Zajišťování pitné vody, odvádění a čištění odpadních vod

    Město se společností spolupracuje i co se týče provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu. Společnost na základě nájemní smlouvy s městem zajišťuje dodávky pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod v Řevnicích a okrajových částech Letů a Zadní Třebaně pro přibližně čtyři tisíce obyvatel. Zároveň dodává pitnou vodu a odvádí vodu odpadní z provozně souvisejícího vodovodu a kanalizace Zadní Třebaně.

    Na základě nájemní smlouvy s Řevnicemi společnost také do konce roku 2016 hospodařila na přibližně 450 hektarech lesních pozemků v katastru města. V rámci této činnosti nadále zajišťuje i štípání a prodej palivového dřeva. EKOS také zajišťuje menší stavební práce při obnově vodovodů a kanalizací, instalatérské práce a podobně.

    V Mnichovicích mají nový sběrný dvůr i most



    Nepřehlédněte