Se šroubovákem vyrazil do bazénu. Místo plavání kradl

26.11.2021
Jiří Bydžovský

Jindřichohradečtí policisté dopadli muže, který minimálně ve dvou případech měl krást v šatnách plaveckého stadionu v Jindřichově Hradci. Místo plavek si ,podle policistů, přinesl šroubovák. Pomocí něho se dostal do několika šatních skříněk , kde měl ukrást zejména hotovost. Způsobil škodu v řádech tisíců korun. Hrozí mu dva roky vězení.

„Rozhodně není pro muže zákona  osobou neznámou. 18. listopadu v podvečerních hodinách, jako návštěvník plaveckého bazénu, vstoupil do pánského šatního boxu a zde za pomoci přineseného šroubováku překonal zajištění dvou uzamčených šatních skříněk, aniž by na těchto vznikla škoda,“ řekla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Uvnitř skříněk ,podle policistů,prohledal oděv, který si tam odložili návštěvníci bazénu. Později měl vstoupit do dalšího šatního boxu a obdobným způsobem vniknout do další šatní skříňky. „Z ní  odcizil hotovost ve výši 800 korun a dvířka opět uzavřel. Stejným způsobem vnikl do  další skříňky, ze které odcizil finanční hotovost ve výši 2 000 korun,“ uvedla mluvčí.

Na svou plaveckou misi se vypravil podezřelý muž rovněž o pár dnů později, opět v podvečerních hodinách a místo plavek si přinesl šroubovák. Zamířil rovnou do pánských šaten. Prohledal hned sedm skříněk najednou. „Po vniknutí do další z nich odcizil finanční hotovost ve výši 1 000 korun.  Přešel do jiného boxu, vnikl opět shodným způsobem do šatní skříňky, kde odcizil  bankovku v nominální hodnotě  2 000 korun. Svým jednáním způsobil podezřelý muž poškozeným škodu v celkové výši nejméně 5 800 korun,“dodala Millerová.

Podle policistů to ale zřejmě nebude částka konečná. Několik poškozených se jim stále nepodařilo dohledat. Při své poslední návštěvě plaveckého stadionu muže policisté zadrželi. Skončil v poutech a s obviněním z krádeže. Hrozí mu dva roky za mřížemi.

„Jindřichohradecká policie upozorňuje nejen plavce, ale i sportovce, kteří si dávají své osobní věci do  skříněk v různých objektech, pokud je to možné nenoste s sebou cenné věci, větší množství peněz  a platební karty, předejdete tak možnému odcizení. Pokud je v místě sportoviště bezpečnostní schránka, využijte ji,“ doplnila Hana Bílková Millerová.

Zdroj:vzNepřehlédněte