Sedmdesátiletí bezdomovci se poprali a pořezali v jedné z ubytoven na Sokolovsku

10.5.2022
Roman Kořinek

Policisté z obvodního oddělení Sokolov – město sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování dvaasedmdesátiletému muži ze Sokolovska. Stíhaný muž začal podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy v jedné z nocleháren pro lidi bez domova na Sokolovsku vulgárně urážet přítomné klienty tohoto zařízení.

„Nadávky a urážky spustil dvaasedmdesátiletý muž v první polovině dubna bez jakéhokoliv důvodu. Po chvíli se ho sice podařilo uklidnit jedním z klientů zařízení a přivolaným pracovníkem, jenže tím incident neskonči. Po chvíli totiž začal muž opět vulgárně nadávat a následně s nožem v ruce zaútočil na sedmdesátiletého klienta zařízení, který ho okřikl s tím, aby svého jednání zanechal,“ popisuje události policejní mluvčí.

Senioři se mezi sebou poprali a agresivní muž způsobil tomu mladšímu povrchové řezné rány na různých částech těla. I přesto ale dokázal sedmdesátiletý muž o dva roky staršího agresora zpacifikovat.

„Vzhledem k tomu, byl dvaasedmdesátiletý muž v minulosti pravomocně odsouzen, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal Jakub Kopřiva.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte