Šéf pražských Pirátů věří, že za rok získají primátorský post

28.12.2017
Fefík
Další fotky

Kdo stojí v čele pražských Pirátů: vegan a wikipedista, skaut, milovník cukráren…

Ondřej Profant (*1988) je pirátský poslanec v PSP ČR za Prahu a předseda krajského sdružení v Praze. Byl členem přípravného výboru České pirátské strany. V letech 2014–2017 byl pirátským zastupitelem v Zastupitelstvu hlavního města Prahy.

FOTO: Piráti – Praha

Piráti – Praha - Ondřej Profant, zastupitelstvoPiráti – Praha - Ondřej ProfantPiráti – Praha - Adam ZábranskýPiráti – Praha - Adam Zábranský 2Piráti – Praha - 6 jaromir_beranek
Další fotky
Piráti – Praha - 5 šimralPiráti – Praha - 2 profant+Piráti – Praha - PirátiPiráti – Praha - To dáme_pirátiPiráti – Praha - Čelní kandidáti Praha_pirátská strana

Studoval mat-fyz UK, obor Obecná informatika, ale školu nedokončil. V průběhu studia se však blíže seznámil s principy open source softwaru, což ho přivedlo ke svobodné kultuře obecně a následně i k pirátství. Je živnostníkem se specializací na sazbu knih v  systému LaTeX, programování a skriptování. Je členem výboru spolku Otevřená města.

Adam Zábranský (*1993 v Praze) je předseda zastupitelského klubu Pirátů v Zastupitelstvu hlavního města Prahy. Věnuje se hlavně odhalování kauz a prosazování transparentnosti. Momentálně studuje na Právnické fakultě UK, předtím čtyři roky studoval na Gymnáziu Jana Keplera a ještě předtím na Mensa gymnáziu. Od čtrnácti let přispíval na českou Wikipedii.

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují. Michálka vystřídal Mahrik z Prahy 6

Daniel Mazur (*1978 v Praze) je předsedou Pirátů na Praze 5, manažer výzkumných a infrastrukturních projektů a stranický garant oblasti vzdělávání.

Vít Šimral (*1986 v Roudnici n. L.) je pirátský asistent senátorů Libora Michálka a Ladislava Kose a stranický garant pracovní a sociální oblasti. Vystudoval politologii, historii, právo, historickou sociologii a ekonometrii na univerzitách v Brně, Praze, Leicesteru a v Lucce. Akademicky se specializuje na otázky financování politiky, transparentního propojení politiky a businessu a business intelligence. V současnosti působí jako postdoktorand na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci a na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Angažuje se v oblasti boje s korupcí. Je celoživotním skautem.

Jasným vítězem Studentských voleb jsou Piráti

Jaromír Beránek (*1986 v Praze) je členem Pirátské strany teprve rok. Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy vystudoval obor Mezinárodní management na VŠE v Praze a obor Právo na UK v Praze. Několik let působil jako externí redaktor stanice Český rozhlas 6 (nyní stanice Plus). Po studiích působil dva roky ve společnosti Telefónica C, pak rok v korporátním akcelerátoru Wayra. V současnosti pracuje v podobné roli v nejstarším českém akcelerátoru StartupYard. Zodpovídá zejména za finanční řízení, správu portfolia a právní záležitosti společnosti. Ve volném čase se věnuje muzicírování v kapele Mizmar, divadlu (OLDstars), zážitkové pedagogice (Prázdninová škola Lipnice) a tvorbě blogu o pražských cukrárnách (Cukrouši.cz).

Rozliční lidé na magistrátu, ale Profant jim věří

Úkolem nově zvoleného předsednictva bude především příprava a koordinace nadcházejících komunálních voleb, které se uskuteční na podzim 2018. Ve sněmovních volbách získali v Praze Piráti 17,5 % hlasů a stali se druhou nejsilnější stranou.

„Do pražského předsednictva se dostali lidé s rozličnými znalostmi a zkušenostmi. Věřím, že v tomto složení připravíme komunální kampaň tak, že úspěšně vybojujeme pozici pražského primátora,“ komentuje výsledek volby staronový předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.

FOTO: Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti (2)Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti


Nepřehlédněte