Senior se nevěnoval řízení. Jeho auto smetl vlak

13.5.2022
Jiří Bydžovský

O velkém štěstí může mluvit osmadevadesátiletý senior, který vjel s osobním autem na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. Případ se stal v Nové Včelnici na Jindřichohradecku. Při jízdě se pravděpodobně nevěnoval řízení vozidla, nepočínal si zvlášť opatrně a nepřesvědčil se, zda může železniční přejezd bezpečně přejet. S lehkým zraněním skončil v nemocnici.

„ Senior, ročník 1924, s osobním automobilem Renault Megane Scenic jel po místní komunikaci ve směru od silice  I/34 do ulice Štítného v Nové Včelnici. Vjel na nezabezpečený železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak  a to  ve směru od Obrataně na Jindřichův Hradec. Došlo ke střetu, kdy vlak narazil levou přední částí do levé zadní části osobního automobilu a odhodil jej mimo komunikaci za železniční přejezd na travnatou plochu,“uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Při dopravní nehodě měl senior obrovské štěstí. Došlo jen k lehkému zranění řidiče, který byl záchranáři převezen do nemocnice v Jindřichově Hradci. Ve vlaku v době dopravní nehody kromě strojvedoucího jelo pět  cestujících a vlakvedoucí. Nikdo se nezranil. Alkohol byl u řidiče i strojvedoucího vyloučen dechovou zkouškou. „Na osobním automobilu  vznikla hmotná škoda ve výši nejméně  50 000 korun.  Na vlaku vznikla hmotná škoda ve výši  nejméně  45 000 korun. Dopravní nehodou se i nadále zabývají jindřichohradečtí dopravní policisté, kteří po zadokumentování přestupkovou věc předají správnímu orgánu k projednání,“ dodala mluvčí.

Zdroj:vzNepřehlédněte