Senior vjel do protisměru, dopravní nehody na Brněnsku způsobily výrazné zdržení pro řidiče

20.5.2022
Jaroslav Svoboda

Čtvrteční ranní špička přinesla řidičům, kteří přijížděli do Brna z Tišnovska a Kuřimska nemalé potíže. Vedle už obvyklých zdržení totiž cestou narazili na dvě dopravní nehody. Jednu z nehod měl na svědomí šestaosmdesátiletý řidič, který vjel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozidlem.

„Krátce před devátou hodinou vjel šestaosmdesátiletý řidič osobního automobilu Renault na výpadovce z Brna poblíž obchodní zóny v Hradecké ulici do protisměru. Jeho velmi nebezpečný manévr skončil po asi sto metrech srážkou s osobním automobilem Mini Cooper, který řídila šestapadesátiletá řidička. Oba šoféři, kteří měli negativní dechovou zkoušku, se při čelním střetu zranili a byli záchranáři převezeni do nemocnice,“ uvedl k nehodě policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Falešného vrchního zná každý fanda českého filmu, na Hodonínsku ale řádí opravdoví falešní zedníci

Senior policistům přiznal, že se zmýlil při odbočování do obchodního centra a vjel do protisměru. V končící ranní dopravní špičce byla komunikace několik desítek minut neprůjezdná a tvořily se kolony. „Ukázkovou záchranářskou uličku pokazilo několik řidičů, kteří nerespektovali pravidla a ztěžovali tak příjezd zasahujícím složkám IZS,“ dodal ještě mluvčí Malášek.

To ovšem nebylo vše, už o hodinu dříve spěchali dopravní policisté na Kuřimsko. Mezi Čebínem a Kuřimí havarovala celkem čtyři vozidla. „Jedenapadesátiletý cizinec předjížděl pomalu jedoucí kolonu vozidel. Protijedoucí řidič kamiónu ve snaze zabránit střetu vjel na krajnici a havaroval do příkopu. Bezohledně jedoucí šofér, který měl v dechu téměř jedno promile, ještě naboural další dva automobily. Havárie se naštěstí obešla bez zranění,“ uvedl dále policejní mluvčí.

V průběhu vyšetřování nehody a vyprošťování havarovaného náklaďáku byla komunikace neprůjezdná. Doprava na objízdné trase přes Moravské Knínice kolabovala. Situace se na místě stabilizovala až kolem poledne.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte