Silné sněžení na jihu Čech zastavilo vlaky. Domácnosti jsou bez elektřiny

6.12.2022
Simona Knotková

Kvůli sněžení nejezdí na jihu Čech vlaky na několika místech. Omezení se týká například i tratí České Budějovice – Praha a České Budějovice – Plzeň. Vyplývá to z informací Správy železnic. Bez elektřiny je 22 0000 odběrných míst na jihu Čech a částečně i na Vysočině.

„Z důvodu silného a hustého sněžení evidujeme k úternímu ránu v distribuční síti EG.D zhruba 20 poruch na vedení vysokého napětí. Výpadky se týkají v drtivé většině Jihočeského kraje a především okresů Český Krumlov, České Budějovice a Jindřichův Hradec a dále pak Pelhřimovska. Nejvíce poruch je v oblasti Trhových Svinů a Kaplicka,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák.

Vlaky nejezdí na několika místech na trati Linec – České Budějovice – Praha. Dále jsou mimo provoz některé úseky na železnici mezi Českými Budějovicemi a Českými Velenicemi na Jindřichohradecku, Táborem a Bechyní na Táborsku nebo Třeboní na Jindřichohradecku a Českými Velenicemi. Vlaky většinou nejezdí kvůli poškozenému trakčnímu vedení nebo popadaný stromům. Na Vysočině spadl strom na trať mezi Pacovem a Novou Cerekví na Pelhřimovsku.

Sněžení také komplikuje na jihu Čech dopravní situaci na silnicích. V souvislosti s tím policisté evidují od půlnoci pět desítek oznámení. Hlavně na Táborsku a Jindřichohradecku komplikují dopravu popadané stromy. V celém kraji jsou kvůli nehodám a náledí problematicky sjízdné silnice, uvedli policisté na svém twitteru.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte