Řidiči, dejte si pozor: Středočeské silnice kloužou. Na Příbramsku měli cestáři pohotovost kvůli novému sněhu

18.1.2018
Ondřej Hudec

Situace na dálnici D1, kde v uplynulých dnech kvůli počasí kolabovala doprava, se zklidnila, ráno zůstávaly kolony u Velkého Meziříčí směrem na Prahu a u Velkého Beranova ve směru na Brno.

Sníh zavařil mnoha českým řidičům. D1 stála už od úterý

Se sněžením, místy intenzivním, by řidiči měli počítat stále. Podle meteorologů by se ke sněžení měl odpoledne přidat silný vítr a v zejména na severu republiky mohou vznikat závěje.

Kde hrozí, že bude kluzká silnice?

Klouzat mohly ráno i silnice ve středních a jižních Čechách, kde místy napadlo až 15 centimetrů sněhu. Podle silničářů mohou být vozovky místy namrzlé a zejména na otevřených planinách a ve vyšších polohách se řidiči mohou setkat se sněhovými jazyky.

Cestáři v noci vyslali do terénu veškerou techniku, někde napadlo až 15 centimetrů sněhu, řekl ČTK pracovník krajského dispečinku správy a údržby silnic.

Přes sedm set řidičů vyjelo na Příbramsku v loňském roce na silnice pod vlivem alkoholu

„Místy je to dobré, místy horší, podle toho, kolik kde napadlo sněhu. K ránu to trošku namrzá. Technika byla venku celou noc, takže by silnice měly být sjízdné,“ uvedl dispečer.

Sníh padal na Příbramsku

Až 15 centimetrů sněhu podle něj napadlo v okolí Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku. Údržbu silnic tam navíc ztěžoval vítr, který sníh nafoukal zpátky na vozovku a tvořily se závěje. Cestáři proto museli ošetřené silnice opakovaně projíždět. Na dalších místech na Příbramsku napadlo kolem deseti centimetrů, podobné to bylo například v okolí Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku.

Na Monínci se vesele lyžuje. Ostatní středočeské areály mají kvůli počasí smůlu

Řidiči by podle silničářů měli být při jízdě obezřetní. „Může se stát, že někde jsou dobrá místa, ale o kus dál je námraza nebo rozbředlý sníh,“ upozornil dispečer.

ČTK

FOTO: Ledovka na silnicích

Ledovka na silnicích - Ledovka na silnici, ČelákoviceLedovka na silnicích - LedovkaLedovka na silnicích - Ledovka na silnici, Čelákovice

 Nepřehlédněte